Něco pro krásu


Nevím, jak se žilo za lovců mamutů, já měl tehdy odpolední, takže to neznám. Jen z vyprávění pana Štorcha, který však ve svém zajímavém vyprávění nějak na dívčí krásu zapomíná. Párkrát se, pravda, zmíní o tom, že si děvčata jahodami barvila rty a věšela na sebe různé ozdoby. Ale jak si třeba tehdy dívky kulmovaly vlasy, o tom ani slůvko. Nebo čím si lakovaly nehty. A to jsem „Lovce mamutů“ přečetl několikráte. Prostě, závěrem chci říci, že o kráse tehdejších dívek toho moc nevíme.

Zato o středověku jsme již skoro plně informováni. Ano, něžné pohlaví se nám zkrášluje už mnoho a mnoho let. Ani tehdy nechtěly dívenky a ženy vypadat jako cuchty. A my se na obrazech můžeme kochat jejich krásou.

dívka

A tím jsme se dostali do dnešní doby, Já vím, je to trochu rychlý přechod, ale uznejte sami, že ve článku, který má omezenou délku nemohu rozpitvat každou éru zvlášť. To opravdu nelze.

Nuže, v dnešní době mají děvčata a ženy obrovskou výhodu technického pokroku. Do toho je třeba zařadit také chemii, která využívá všeho možného, aby vznikl kvalitní výrobek pro zkrášlení všech možných tělesných partií. Tak vznikl třeba kolagen na pleť, ale i spousta a spousta dalších výrobků.

dívka

Když už jsme u toho kolagenu, můžeme se na něj velmi stručně podívat. V minulosti nebyl tak moc používán, do módy přišel později. Ale až v dnešní době byly zvýšeny jeho účinky, takže mimo jiné zvyšuje pružnost pokožky a také brání vzniku vrásek. Dokáže také další kouzlo. Zmenšuje jejich hloubku. Kolagen také umí zabránit vzniku celulitidy. Dále má příznivý vliv na nehty a vlasy. Zajímavé což? A přitom je to obyčejná, ve vodě nerozpustná bílkovina, takzvaný skleroprotein. No, ale dosti zajímavosti a poučování. Vlastně ještě jedno přidat musím, a to, jak se ke kolagenu dostanete. Přímo zde v článku jen klikněte na odkaz uvedený výše a ocitnete se na webu, kde už si zbytek přečtěte.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved