Zkratka, která lepší náladu

Většina těch v písničce již dávno neexistuje. Zavál je čas. Odchodem komančů na vyšší pozice po revoluci některé instituce prostě vymizely a než si toho člověk povšiml, byly zpět, ovšem pod novými, rafinovanějšími názvy.

Něco, jako se kdysi říkalo robota na panském. I dneska se dělá na pány nahoře, ale už se to nazývá drobátko jinak. Ale to jsme odbočili od zkratek. Nemohu si již ani já vzpomenout, zda se v písničce vyskytla zkratka CBD. Je vysoce pravděpodobné, že ne, protože to by komančům a jejich pozorným nohsledům neušlo. Ona je to totiž zkratka kanabinoidu, který je obsažen v marihuaně. A není tam sám.

zelená rostlina

Pro spotřebitele je nejdůležitější tetrahydrokanabinol, který navozuje stav blaženosti a euforii. CBD je hned na druhém místě. Jenže marihuana je u nás i přes své pozitivní účinky zakázanou látkou. Nevím kolik škody napáchala v lidských životech, ale asi ne tolik jako alkohol. Ten je však povolen. Nu, žijeme, kde žijeme, naši mocipáni to tak určili a jen těžko lze proti tomu brojit. Je lépe používat látky podobné, nebo přesněji skoro stejné se skoro stejným účinkem, které jsou však povoleny. Míním stav v dubnu dva tisíce dva tři, protože už se zase jedná i o zákazu těchto. Oč jde?

sušené listí

Jde o kratom nebo kannu. Kratom je prášek z listí stromů mitragyna speciosa a dováží se k nám ze zemí jižní Asie. Kanna je rostlinka, která se rovněž drtí, nebo mele na prášek a rovněž, stejně jako ten z listí ji lze u nás zakoupit bez obavy z nějakého postihu. Ano, účinek je hodně podobný tomu ze zakázané marihuany.

U nás jsou legální obchody s kratomem všude možně, toto zboží koupíte i v trafikách, ale pozor na ně. Zde totiž nevíte, jakou kvalitu kupujte. Je spousta šizuňků, kteří prášek upravují, aby zvýšili svůj zisk. Proto nakupujte jen v obchodě, který je ověřený, jako například ten, na který máte odkaz přímo zde v článku.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved