Na návštěvě ve virtuálním sídle

Žijeme blízko virtuální realitě. V některých podnicích si můžeme dokonce virtuální realitu, k všeobecnému veselí těch, co nás sledují, vyzkoušet. Chodíme, našlapujeme, uhýbáme či osaháváme předměty, stroje, střílíme ze zbraní. Jenže, není virtualita jako virtualita. Virtuální může být rovněž kancelář, nebo sídlo společnosti. To že v domě sídlí má společnost s ručením omezeným, prozrazuje pouze tabulka nad vchodem a název na poštovní schránce. Jinak zde není ani má kancelář, ani žádná jiná provozovna. Nic. Nic také nepotřebuji.

Sídlo mé společnosti

Nepodnikám v ničem, co by si vyžadovalo nějaké prostory. Nic nevyrábím, nepočítám daně pro žádné firmy, nemám žádné zaměstnance. Dá se říci, že při podnikání sedím doma. Home office, jak se díky minulým létům stalo módou i nutností. Mne to vyhovuje. Doma mám počítač, tablet a dva telefony. Také mám záložní, externí harddisk a poloprázdný šanon, který díky tomu, že vše skladuji v elektronické podobě, prakticky nepotřebuji. Jo a také vlastním barevnou, laserovou tiskárnu. Tu jsem si pořídil díky tomu, že jsem ušetřil na nájmech za kancelář.

Na tom všem je nejlepší, že doma nemám sídlo. Ani mít nemohu, pronajímatel bytu by s tím nesouhlasil. Proto jsem si založil virtuální sídlo v Ostravě Kancelar29.cz. Pár stovek měsíčně a podpis smlouvy o pronájmu. Smluvně jsem si tuto vymoženost zajistil hned na tři roky dopředu. Razantně se mi snížila cena pronájmu, přepočtená na jednotlivý měsíc. To je vše. Nic víc jsem proto udělat nemusel.

Výrobní prostředek

Za těch několik málo stovek měsíčně, mám vše, co potřebuji. Adresu pro Obchodní rejstřík, adresu pro poštovní korespondenci, přebírání běžné i doporučené pošty a balíků. Dopisy mi navíc skenují a ve formátu PDF posílají rovnou na mou e-mailovou adresu. O nic tak nepřijdu, všechny zprávy má za čerstva u sebe. Dokonce využívám další službu. Když je obchodní partner zajímavý, pozvu jej na jednání do konferenční místnosti v domě, kde sídlí má společnost. Určitě na něj udělám větší dojem, než kdybych jej vzal k sobě domů, nebo někam do kavárny.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved