Co vše zahrnuje havarijní servis

V domácnosti se nám snadno může stát, že se objeví problém, který nedokážeme vyřešit sami a nezbude nám nic jiného než zavolat odborníka. To se často týká především vodovodních, plynových a odpadních potrubí, především proto, že jsou z velké části ukryty ve zdech a stěnách. Pokud se něco takového stane, voláme nejčastěji instalatéry. Ti mnohdy nabízí havarijní servis, což je přesně to, co v tomto případě potřebujeme. I zde je však dobré přistupovat k tomu s opatrností, než se k něčemu zavážeme.

instalatér při práci

Součástí této služby je samozřejmě vyřešení onoho akutního problému. To je koneckonců ten hlavní důvod, proč obvykle voláme. Ovšem k tomu nepotřebujeme kompletní servis. Zde by stačilo pouze, aby odstranili příčinu aktuálních potíží. Co tedy můžeme očekávat dále?

Především je zde vypořádání se s následky. Pokud nám například praskne vodovodní potrubí, je pochopitelné, že všude bude plno vody. Často mohou být podmáčeny i stěny. To může snadno vést rozvoji plísní, nehledě na škodu na majetku. Pokud si však objednáme kompletní servis, pak nám pomohou zajistit, aby následky byly co nejmenší.

vedení vodovodního potrubí

V případě, že máme dům pojištěný (což je rozumné), pak pomohou při jednání s pojišťovnou. Jedná se především o dokumentaci škod, popis příčiny havárie a další věci, které bude pojišťovna potřebovat ke zjištění výše škody a určení patřičné náhrady.

To vše zní samozřejmě skvěle, jen je potřeba si uvědomit, že za to vše bude potřeba zaplatit. A otázkou je, zda částka, kterou bude ona firma požadovat, bude odpovídat výsledné práci. Někdy je totiž jednodušší si vše udělat sám, zvláště pokud máte v daném oboru určité znalosti a zkušenosti. Je tedy na vašem zvážení, o co přesně požádáte. Není však pochyb o tom, že kompletní servis vám může celou situaci značně usnadnit. Bude vás to však stát podstatně více peněz, a je tedy otázkou, zda jste ochotni je na tento účel dát.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved