Zásady Feng Shui pro zdravé spaní

Čelo postele

Podle zásad Feng Shui by měla každá postel být opatřena zadním čelem. Vytváří totiž jakousi energetickou bariéru před působením vnějších vlivů prostředí. Obecně se také doporučuje nestavět postel do pravoúhlého rohu místnosti. Úhel 90 stupňů blokuje energetický tok poměrně významně. Postelové čelo chrání spícího člověka především v obydlených zónách, kde nejvíce rušivých vlivů pochází od okolních lidí. Kdo žije na samotě mimo civilizaci, může pochopitelně spát v poklidu i pod stanem na karimatce bez postelového čela.
novorozenec v posteli.jpg

Výměna matrací

Zejména starší lidé trpí předsudky šetřit za každou cenu. Poměrně často se stává, že v rámci úsporných opatření ulehají do starých matrací zakoupených v bazaru. Pokud je něco takového i váš případ, ponechejte si po původních majitelích pouze rám postele a lamelové rošty, matrace si pořiďte nové. Jednak bývají staré PUR pěny nasáklé potem, kožním mazem a armádou roztočů, a v zásadě v nich stále přetrvává určitá energie původních vlastníků. Citliví lidé tuto skutečnost vnímají, ostatně něco podobného lze zaznamenat i u předmětů, které patřily zemřelým osobám.
otevřená kniha v posteli.jpg

Zrcadlo

Do ložnice zrcadlo nepatří. Ložnice má totiž sloužit výhradně k regeneraci a odpočinku a odrazová lesklá plocha zesiluje energetické působení – energetické pole. Jinými slovy každé zrcadlo působí jako zesilovač a naruší plynulý proces usínání. Hyperaktivní lidé by se v zásadě měli zrcadlovým plochám spíše vyhýbat. Každé zrcadlo také posunuje emoce do extrému – zesiluje stres, strach, obavy a úzkosti a brání vnitřnímu zklidnění a meditativním technikám.
káva u postele.jpg

Otevřené dveře

Spát proti otevřeným dveřím znamená nechat se vystavit proudění energie z vedlejší místnosti, potažmo z dalších prostor v domě. Ideální poloha dveří v ložnici je z boku lůžka, anebo naproti jeho dolní části, ovšem místnost by měla být během spánku uzavřená. Otevřené dveře působí jako rušivý element.

Barva osvětlení

V dnešní době nástupu LED diod se vyplatí investovat do tlumeného intimního osvětlení v teplých tónech bílého světla kolem 3500 Kelvinů. Teplé nažloutlé světlo působí relaxačně, uvolňuje a zklidňuje. Studené barvy cca 6000 K se naopak hodí k psacímu stolu nebo do pracovních koutů či kuchyní.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved