Výplata aneb jediný den, na který se za celý měsíc těšíme

Ať už je to začátkem měsíce, desátého, patnáctého nebo nedej bože ještě později, den výplaty je vždy dnem, na který se z celého srdce nejvíce těšíme. To už samozřejmě trochu přeháníme, ale jde o to, že výplata je pro nás pro všechny jistě důležitá. Chodit do práce s radostí je jedna věc, ale ta druhá je samozřejmě fakt, že z toho máme peníze. Sami si to přiznejte, kdo z vás by se jich zřekl na úkor toho, že chodí do práce prostě rád?

Takže přistoupíme k jádru věci. Důležité je totiž vědět, kolik si v práci vlastně vyděláme a jak to zjistíme? Ano, samozřejmě podle výpočtu. Jenomže to jistě nebude jednoduchý výpočet a každý nestudoval ekonomiku na to, aby si nyní spočítal svou vlastní výplatu, proto se nám různé systémy snaží ulehčit práci a existují různé kalkulačky na internetu, které nám to velice rychle a efektivně spočítají do poslední „kačky“.

Jaká je tedy výše vaší čisté mzdy Kalkulackacistemzdy? To prozradí kalkulačka.

peněženka, peníze, vidlička a nůž

Samotný výpočet závisí na tom, kolik pobíráte takzvanou hrubou mzdu. To je cifra, kterou vám přislíbí ve firmě již při pohovoru. Bývá vyšší, než je následná čistá mzda, protože z hrubé mzdy se musí odečíst veškeré zákonem stanovené položky jako je daň z příjmů, ale také odvody na sociální a zdravotní pojištění, naopak připočítává se vám sleva na poplatníka a další bonusy, které jste získali.

Základní typy počítají se základními informacemi, ale existují i rozšířené verze, kam už můžete zadat více variant a zjistit si díky tomu přesnou částku, kterou dostanete příště na výplatu.

peníze

Tato metoda je vhodná i v případě změny zaměstnání, díky výpočtu si hned uděláte lepší představu o tom, kolik vám vlastně v nové firmě nabízí na výplatu. Jaká bude její výše, to vše zjistíte právě díky kalkulačce. Zadat můžete invaliditu, že jste student, počet dětí nebo ZTP/P.

Samozřejmě, že tento nástroj využijete také v době, kdy si chcete jen tak spočítat výplatu na další měsíc nebo v případě, že vám firma třeba přidala.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved