Dovolená na horách

Letošní léto nabídlo opravdu hodně rozmanité počasí, patrně to vydrží až do podzimu, tak na to musíte být připravení. Jestliže jste si navíc vybrali, že pojedete na dovolenou až v podzimních měsících a ještě k tomu někam na hory, určitě by bylo dobré pomyslet i na to, jaké obutí s sebou povezete. Říkáte si, že je venku ještě vedro, takže Vám budou stačit sandálky nebo pantofle či nějaké plátěné kecky? A co když Vás byť jen na obyčejné procházce zastihne lijavec, vichr a kdovíco ještě?

trekové boty

Nebo najednou se rozhodnete s Vaší drahou polovičkou, že už jste si na pokoji, případně v nějakém wellness rezortu už odpočinuli dost a chtěli byste také ochutnat, co nabízí místní lesy, louky a obecně příroda? Ráno u snídaně Vás dokonce zašimralo do nosu, jak zavonělo podhoubí a určitě tam v lesích bude dost hub na pořádnou kulajdu, kterou si uvaříte, až se vrátíte z dovolené. Není čas ztrácet čas, je potřeba vyrazit než Vám to všichni vysbírají!

běh

Odolnost a spolehlivost

Tak a právě v tuto chvíli budete litovat a naříkat nad tím, že jste si do kufru nepřibalili pořádné trekové boty, které by Vám vytrhly trn z paty a ukojily Vaší touhu po dobrodružství. Nebo jste dokonce do lesa vyrazili, ale hned vzápětí jste zjistili, že jste opravdu udělali chybu v tom, co jste si s partnerkou nebo partnerem obuli. Pozdě bycha honit. Ale příště už můžete být připravení. Nikdo z nás neví, co koronavirus zase nachystá nebo napáchá přes zimu, takže příští rok to opět bude jistit dovolená v českých luzích a hájích. Nebo to můžete i nakombinovat – pár dní u moře, když to situace dovolí, pár dní v Čechách, někde v Krkonoších na túře. Někdo si zase vybírá dovolené u moře, kde se může jít vykoupat, kdy chce, a když nechce, vyrazí na procházky do okolí. Tam se Vám kvalitní bota, odolná terénu i počasí bude rovněž hodit!

Podobné příspěvky

© All Right Reserved