Vana jako nová aneb jak na to?

Krásná bíle lesknoucí se vana je dominantou a designovým prvkem koupelny. Většinou i návštěva při použití koupelny si jako první všimne vany. Není divu, že nejen pro vlastní pocit je snahou udržet vanu v co nejlepším stavu, aby byla pokud možno stále jako nová. Někdy však ani při pravidelném mytí se nevyhneme různým flekům. Mnozí se potýkají při úklidu a mytí vany s problémem v podobě zažloutnutí, usazené špíny, nevzhledných skvrn apod.
 
Pravidelnost mytí je základ. Avšak i tak se ve vaně usazuje vodní kámen a další nečistoty, kdy je zapotřebí razantnější zásah. Mnohdy zkrátka už běžné čisticí prostředky nepomohou, jsou slabé a špína jim zdárně odolává.
 jednoduchá koupelna
Šetrný způsob bez chemie
 
Není třeba při vyskytnutí se sebemenšího problému, avšak ani většího v podobě vodního kamene apod., uvažovat o pořízení nové vany. Vše se dá zvládnout. Záleží na stavu znečištění vany, dle toho poté volit pomocníky, kteří jsou osvědčení a dokáží poskytnout výsledný efekt bez chemie. Tudíž ke všemu se jedná o šetrný přístup k životnímu prostředí, tj. i sami k sobě.
 
Jestliže se jedná o čerstvější rezavější či zažloutlejší skvrny, postačí v tomto boji citron. Daná místa lze jak pokapat šťávou z citronu či potřít. Poté nechat působit. Jestliže znečištění je většího a hlubšího rázu, na pomoc přizvěte ocet a sodu. Do vany nalijte teplý, ještě pro lepší účinek je lepší vroucí ocet a nasypte sodu, nechte působit. Poté houbičkou vydrhněte a opláchněte vanu. Stejně tak lze užít jen samotnou jedlou sodu na odstranění menších skvrn.
baterie vany 
Odstranění vodního kamene
 
Záleží nejen na lokalitě bydlení a stavu vody. Jestliže se potýkáte s vodou s vyšším obsahem vápníku, boj s usazeninama vás nemine. Zde je osvědčeným pomocníkem opět ocet. Obyčejný ohřátý ocet postačí nechat působit na poškozeném místě, nejlépe pomocí houbičky či hadříku, minimální časový interval působení je okolo dvaceti minut, poté stačí opláchnout vodou.
 
Poškozený či velmi znečištěný povrch vany
 
Zde pomůže místa přebrousit jemným smirkovým papírem. Poté místo vyleštit za pomoci leštícího vosku či pasty.
 
Závěrem
 
Pro ty, kteří preferují chemii, která je pro ně účinnější volbou, postačí zakoupení Sava. Vždy však mějte ochranné rukavice. Savo by se však nemělo v tomto případě užívat velmi často, mohlo by naopak dojít k poškození povrchu vany.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved