Startup nebo korporát? Věčné dilema, které tíží každého z nás

Každý z nás má jiné touhy, přání nebo životní styl. Sto lidí, sto chutí, říká se. A při výběru zaměstnání to platí dvojnásob. Někdo se vidí ve vlastní teplé kanceláři velkého korporátu, jiný si chce svojí cestu ke štěstí vyšlapat začínajícím startupem. Pokud si stále nejste jistí na jakým směrem se vydat, zkusíme vám to rozhodování maličko ulehčit.
ruce kolegů
Obě varianty mají své plusy i mínusy a je jen na vašem uvážení, jaké aspekty pro vás budou v danou chvíli nejdůležitější. Zde jsou některé oblasti, ve kterých se tyto dvě komunity zásadně rozdělují:

· Finance a další benefity
Nemusíte mít zrovna vysoké IQ, aby vám došlo, že v korporátu za stejnou práci budete daleko lépe finančně ohodnoceni než ve startupu. Navíc budete mít větší jistotu, že váš příjem bude stálý. Startup je prostě začínající business, ve kterém si nemůžete být ničím jistí. Hlavně v začátcích, kdy se firma teprve rozjíždí. Pokud se ale firma bude rozjíždět a vydrží krušné začátky, poroste nejenom váš příjem ale hlavně dobrý pocit z toho, jak těžké začátky jste dovedli překonat.

Podobně to funguje i s dalšími benefity, ve startupu vám šéf může nabídnout drobné občerstvení zdarma, stmelování kolektivu a podobně, ale pokud chcete víc, opět vítězí korporát. Kde vám mohou nabídnout třináctý plat, permanentku do fitka, stravenky a další výhody.

· Firemní hierarchie
Pro někoho je jasně daný řád důležitou součástí pracovní morálky pro někoho je zase noční můrou. Firemní hierarchii najdete v dobře zavedených korporátech, ve startupu ji naopak budete hledat velmi těžko. Tam je totiž důležité, abyste dokázali dobře reagovat na vzniklé situace a ideálně zvládli hned několik pracovních pozic najednou.
muž u tabule
Naopak v korporátech máte přesně daná pravidla, kterými je potřeba se řídit. Pokud máte problém, najde se ve firmě vždy člověk, na kterého se můžete obrátit. Stejně tak dobře si můžete spočítat, jak dlouho bude trvat posunout se v kariérním žebříčku.

© All Right Reserved