Nedostatkové zboží

Není to tak dlouho, co pro většinu naší generace bylo některé zboží naprosto nedosažitelné (oblečení, náhradní díly na automobily, spotřební elektronika, maso).
Nyní bychom nedostatkové zboží v České republice už stěží hledali, ale určitě bychom ještě nějakou tu díru na trhu našli, ale většinou se nám díky možnostem nákupu v zahraničních e-shopy podaří dané zboží najít. Ale jaké nedostatky jsou podle obyčejných lidí ve skutečnosti na trhu zboží a služeb?
fronta soch.jpg
Co byste si chtěli za své peníze koupit a nemůžete
Většina žen by přivítala větší výběr dekorativní kosmetiky a vlasových přípravků, s tím souvisí i nové metody úprav vlasů (především barvení). Nedostatky lze také najít v nabídce fitness produktů nebo v prodeji léků, kdy některé u nás na předpis, se dají v cizině koupit jako běžně dostupné nejen v lékárnách, ale i v drogeriích. Pokud neseženete něco přímo v České republice, ve většině případů se vám hledané zboží podaří nalézt na stránkách zahraničních internetových obchodů.
Velké zklamání pro pamětníky může být v nabídce pečiva. Já osobně pamatuji na to, jak jsem jako malá holčička chodila přímo do naší blízké pekárny a dostávala do rukou krásně křupavý rohlík přímo z pece (tehdy stál rohlík pouhých 0,30 Kčs), o domácích koláčích už se raději vůbec zmiňovat nebudu. S dnešními gumovými rohlíky naprosto nesrovnatelné, o poměru ceny a kvality není třeba se dále rozepisovat.
kazetová páska.jpg
Konec totality nám všem otevřel cestu do světa a zároveň příliv zahraničního zboží k nám, ale jsou věci, které už se bohužel, k naší velké lítosti, nevrátí a nezbývá, než na ně jen s úsměvem a steskem vzpomínat. Obchodní řetězce sice ve svých akčních dnech nabízí tzv. retro zboží, které obalem téměř odpovídá tomu, na které pamatujeme z let sedmdesátých a osmdesátých, ale co do chuti a kvality už to prostě ono není.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved