Návrhářka Blanka Matragi

Už exotické příjmení Matragi napovídá, že Blance, která se narodila ve Světlé nad Sázavou, vešel do života muž. Který jí nabídl nejen spokojené manželství. Ale rovněž umožnil tvořit v módní branži i v Libanonu. Kde se Blanka rozhodla v osmdesátých letech z Prahy odejít a žít tam se svým manželem. Hned vzápětí se jí podařilo rozvinout hvězdnou kariéru módní návrhářky.

Šperk z nové kolekce

Její záběr je neskutečný. Protože vedle oděvů navrhuje i šperky. A v posledních letech se vrací ke svému druhému studijnímu oboru. Ve kterém to bylo, vedle výtvarného oděvnictví, sklo. A protože její životní láskou jsou řemesla jako taková, vidí v nich základ všeho. A na stoprocentně zvládnutém řemesle staví svůj úspěch na světové módní scéně. Její největší inspirací, jak sama přiznává, je příroda. V ní čerpá náměty na svoje modely a výtvarné kusy. V ní nachází veškerou inspiraci pro svoji tvorbu. A je to znát. Blankou Matragi navržené věci jsou vždycky výjimečné. Upoutají pozornost na první pohled. A dobrou volbou materiálů, ze kterých jsou modely ušity, je podtržena jejich nevšední krása.

Ateliér v Libanonu

Módní návrhářka Blanka Matragi dokázala ve svém oboru nemožné. Jako jediné cizince se jí svými dokonalými návrhy podařilo proniknout do zcela uzavřeného světa paláců v zemích Perského zálivu. Její modely si oblékají členové královských rodů. Jejími zákaznicemi jsou ženy těch nejvýše postavených mužů v této zemi. Svůj úplně první salón, Haute Couture, si otevřela v centru Bejrutu. V době drsné libanonské války. Ale štěstí ji stálo v patách. Velmi brzy si začala tvořit první klientelu a úspěch na sebe nedal dlouho čekat. Mistrně navržené a dokonale zpracované oděvní prvky nacházejí svoje příznivce hned v prvním roce provozu vlastního ateliéru. V současnosti bývá Blanka Matragi často pracovně v Praze. A navrhuje a tvoří své jedinečné kusy pro českou klientelu. A jsou to nejen oděvy. Ale vedle šperků a skla i kosmetiku. Kterou sama používá. A svým vzhledem, přestože už dávno oslavila šedesáté narozeniny, dokazuje, že to má smysl. Energii a elán by ji mohly závidět i mladší ženy. 

Podobné příspěvky

© All Right Reserved