Mobilní dům je obrovská výzva k cestě za vlastním zdravím

S rozvojem pandemie Covid-19 někteří ekonomové předvídali, že dojde k poklesu cen nemovitostí, v souvislosti se snížením zájmu o jejich nákup či prodej, ale ve skutečnosti je tomu právě naopak. Ceny bytů, domů, pozemků i rekreačních chat neustále rostou a dobře prodáte i zchátralou ruinu. Zároveň ovšem velmi roste poptávka po bydlení v přírodě, zejména v rekreačních oblastech, a rovněž o prodej mobilních domů, které lze postavit právě v rekreačních zónách, kde jsou přírodní krásy přímo na dosah ruky.

ovocný sad

Jistý podíl na této skutečnosti mají také opatření vlády v souvislosti se situací kolem uzavření republiky, tzv. lockdownem, mnozí z nás si již lépe uvědomují, jak zásadní je mít své zázemí daleko od přelidněných měst, jak důležité je posílení vlastní imunity v kontaktu s přírodou, a jakou roli hraje změna jídelníčku ve prospěch zdravé výživy. Lidé jsou zkrátka více vědomí (sebevědomí) a snaží se i o bydlení nezávislé na nějakém systému či cizí osobě.

kvetoucí zahrada

Mobilní domy umožňují lepší hospodaření

Být dobrým hospodářem v minulosti znamenalo především zabezpečit domácí zvířata, obdělat pole, sklidit úrodu a rozumně investovat do zemědělských plodin a mechanizace. Dnes je známkou dobrého hospodáře především soběstačnost z hlediska energií. Jde hlavně o vytápění, dodávku elektřiny a ohřev teplé vody.

Život v mobilním domě, resp. v mobilní celoročně obyvatelné dřevostavbě, je ideální příležitostí, jak žít v útulném prostředí s nízkými náklady. Již mnoho let je stabilně nejlevnější vytápění dřevem v krbových kamnech, vaření na propan-butanové bombě (odpadají pevné poplatky za přípojku zemního plynu), vlastní vrtaná studna, solární články na ohřev vody a výroba elektrické energie fotovoltaickými panely. Odpadá samozřejmě i nájemné, pokud se ovšem stavba nachází na vašem pozemku (což je také nejrozumnější rozhodnutí).

Podobné příspěvky

© All Right Reserved