Jak si užít dovolenou s malým dítětem?

Byli jste zvyklí trávit své dovolené různými způsoby: dobrodružství pod širákem, dobrodružství v horách, opalování na pláži, sport od rána do večera, s knihou na terase, na svahu na lyžích, aj. Čas jste si upravovali jen podle sebe, a když se Vám chtělo zůstat celý den v posteli, prostě jste tam zůstali.
Žena s dítětem, na dovolené, radost.
Řekněme si rovnou, že jste vlastně na rodičovské dovolené, Vy jste tedy doma a staráte se o své dítě, nechodíte do práce a ještě od státu dostáváte peníze, jste na rodičovské dovolené. Proto v období 2 – 4 let se doopravdy počítá s tím, že všechen Váš čas věnujete svému potomkovi.
Ale co si budeme povídat, ono se nic výrazně nezmění ani v momentě, kdy je dítěti 5, 7, 10 nebo i mnohem více let. S dítětem na dovolené se už čas neorganizuje podle Vašich nápadů, požadavků a tužeb. Čas se plně přizpůsobí a upraví podle potřeb dítěte a Vám se může stát, že jste více než rozčarovaní.
Ono to chce být nohama na zemi a hlavně být šťastní a vděční. Pokud jste se rozhodli založit si rodinu, muselo Vám být více než jasné, že právě Vy budete za dítě zodpovědní. Ano, život se Vám obrátí vzhůru nohama a snad nic nezůstane stejné.
Všechno je jinak, ale ono je všechno ostatní jinak lepší. Vy si prožijete dovolenou jiným způsobem, kdy budete upravovat program s ohledem na Vaše dítě, ale na druhou stranu budete trávit čas na dovolené s Vaším dítětem a to jsou zážitky, které ničím nenahradíte.
Žena, dovolená, bazén.
Naprosto ale nechápeme rodiče, kteří jezdí na dovolené sami, bez svých dětí a děti nechávají například u babiček. Nemyslete si, Vaše dítě jednou vyroste a Vy už nevrátíte čas. Pak najednou budete chtít čas se svým dítětem trávit, ale už bude pozdě, Vaše dítě bude samostatné a Vás na dovolené nebude potřebovat.
Všechny tyto společné zážitky Vás naplní láskou, vděkem a novými zážitky, na které budete s radostí každý rok vzpomínat a prohlížet si s Vaším potomkem fotografie. Jezděte na dovolené se svými dětmi a radujte se z každé maličkosti.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved