Boj proti škůdcům


Už hodně krát jsem se setkal s tvrzením, že deratizace je vyhubení všeobecně, a že deratizátor klidně může hubit i holuby. Nemůže.

Přesná definice pro toto slovo není jednoduchá, ale vesměs je to hubení hlodavců. Tedy ne vší, blech, ptáků, ale prostě hlodavců.

Na světě je spousta míst, kde se tyto potvory usazují, žijí a množí se nečekaným tempem. Zpočátku si jich nikdo moc nevšímá, ale když už je jich opravdu hodně, získávají odvahu a jsou vlastně vytlačováni, odvažují se dále a dále mezi lidi. A to je jádro pudla.

Jistě by se nikomu nelíbilo, kdyby se v noci probudil a vedle něj si vesele pospávala krysa, nebo myška. Znám dokonce jedince, kteří mi tvrdili, že v tom okamžiku by prostě proletěli střechou rovnou na máry.

jed

Není se co divit. Nejsou to živočichové nějak příjemní na pohled, naopak, působí spíše odpudivě. Tedy nepůsobí tak na všechny lidi, samozřejmě, sám jsem jednu dobu vlastnil jednoho potkana doma. Občas s ním byla i legrace. Ale to jsem odbočil.

Ten můj byl speciální laboratorní a říkal jsem mu Emil. Ti venku, ve sklepě, u odpadků a všude jinde jsou drobátko jiní. Za prvé jsou to nositelé infekcí a spousty parazitů a za druhé mohou ve vyhrocené situaci i napadnout člověka. Zdůrazňuji, ve vyhrocené situaci, jsou-li příliš hladoví, jsou-li zahnáni do kouta a tak podobně. No, ono je to jedno, prostě je třeba se jich zbavit. A to umí speciálně školení lidé se speciálními prostředky.

mláďata

Deratizace Praha jich má dostatek. A to jak lidí, tak i oněch prostředků. Vězte, že kdybyste kdykoli potřebovali jejich pomoc, neodmítnou. Přijedou a s nezvanými hosty se moc mazat nebudou. Samozřejmě, že zjistí situaci a pak určí způsob, kterým se s nimi zatočí ráz na ráz. Ono je totiž těch způsobů několik a každý jiný. To závisí od situace.

Takže když máte problém, ihned je volejte.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved