Rodinný domek může být levnější než byt

Koupit si vlastní domek může být mnohem levnější, než se by se mohlo zdát. Zapomeňte ale na klasickou zděnou vilku. V dnešní době frčí stavby ze dřeva.

Rodinný domek může být levnější než byt

Sehnat si dnes vlastní bydlení za rozumné peníze není zrovna jednoduchý úkol. Do jisté míry je to možné někde na okrajích republiky, ale pokud hledáte někde ve velkých aglomeracích, případně dokonce v Praze, máte smůlu. Tam obytné nemovitosti stojí mnoho milionů a v případě, že čekáte na příležitost, až se budou zlevňovat, můžete se na to vybodnout už teď. Nic nenasvědčuje tomu, že by v tomto desetiletí snad měly nemovitosti jít s cenami dolů. Spíše budou ceny ještě růst. Je jen otázka, jak moc. Neznamená to však, že nakonec budete muset skončit někde v podnájmu. I tak je možné si pořídit bydlení, a nemusí být nekvalitní ani příliš drahé.

Dům

Jednou z možností jsou třeba dřevostavby vysočina. Pokud s tímto typem obydlí nejste ještě plně seznámeni, tak vězte, že se nejedná o žádné sruby nebo obdobné domky, které připomínají svým zevnějškem chaty, co nejsou vhodné pro rodinný život. není tomu tak. Jde o plnohodnotné bydlení, které je k dispozici za kolikrát neuvěřitelné ceny. Minimálně o tom stojí uvažovat.

Budování je bleskové

Co se velikosti i odolnosti týče, nezadají si dřevostavby nic s klasickými domy. Dokonce je od sebe nemusíte ani rozeznat, jak jsou dokonalé. Rozdíly zde ale samozřejmě jsou. Moderní bydlení vybudované převážně z přírodních materiálů je daleko ekologičtější, levnější a rychleji hotové. Klasický domek o jednom patru se často musí budovat dlouhé roky, ale moderní dřevostavba obdobné velikosti může být klidně hotová za pár měsíců. Jedná se totiž o konstrukci, která se montuje z již vytvořených dílů. Díky tomu je celý proces daleko pružnější a vše je rychleji hotovo.

Soustava dřevostaveb

Vypadají podobně

Jedná se v podstatě o prefabrikované stavebnice, což je asi jejich největší problém. Modely ve stejné třídě jsou všechny stejné, takže domek jako vy může mít dalších patnáct lidí. Není to samozřejmě žádná katastrofa, ale jsou lidé, kteří dbají na originalitu.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved