Závislost

Dnes si možná, kromě hodně starších lidí, nedokážeme představit život bez mobilního telefonu, internetu, být stále on-line. Je to pro nás už taková samozřejmost, jako například elektřina.
Možná patříte mezi ty lidi, kteří si všímají i těch druhých, bez toho, že byste je oslovili, jen tak pozorujete své okolí a dění. Například cestujete vlakem, autobusem a kromě míjející krajiny si všímáte i lidí kolem Vás. Převážná většina jsou mladší lidé, málokomu je okolo 50 let. … sedí tiše, mají před sebou otevřený notebook, nebo v ruce drží telefon a buďto něco vyťukávají nebo ho stále kontrolují. Jsou mimo realitu, snad jen podvědomě sledují, kdy by měli ve své stanici vystoupit.
syndrom beznaděje
Bylo by moc fajn, kdyby se dokázali lidé zamyslet nad tím, kolik času stráví na internetu. Je to prima pomocník i rádce, nabízí nám jakékoliv informace, zábavu. Ale je to tak úžasný zloděj našeho času, který můžeme využít mnohem lépe, pro lepší kvalitu našich životů.
Například si potřebujeme zjistit odjezd vlaku. Klikneme a hned víme, co potřebujeme. Ale přistihli jste se, že kromě toho, co jste potřebovali, už brouzdáte po internetu, čtete zprávu za zprávou a místo 2 až 3 minut, které jste potřebovali k získání konkrétní informace, tak uplynula hodina. Dalo by se to zhodnotit tak, že to byl zbytečně nevyužitý čas, který byste mohli věnovat nějakým jiným zálibám nebo svým blízkým.
Když by Vám někdo položil otázky:“ Jste na internetu závislý? Jak dlouho byste to bez něj vydržel?“
Jaká by byla Vaše odpověď? Víte, kolik hodin svého volného času brouzdáte po internetu? A je jedno, jestli jste na sociálních sítích nebo si prohlížíte různé e-shopy, zprávy, píšete na svůj blog, sledujete filmy, písničky apod. Pokud strávíte svůj volný čas na internetu dvě, čtyři, šest i více hodin, je to prostě moc času… spočítali jste to někdy? A tomuto se dá hovořit, že se jedná už o závislost na internetu. Něco jako droga.
 svět online
Momentálně se blíží čas vánoc, který by se měl prožít jak s rodinou, se svými blízkými přáteli. Pokud se někoho těch pár vět o závislosti na internetu nějak dotklo, promiňte. Ale by fajn, alespoň občas,nějaký čas, přestat žít s internetem. Pokuste se o to.Vždyť kolem nás je tolik jiných krásných příležitostí, jak nejenom sobě, ale i těm druhým udělat radost.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved