Vybavte svou dílnu

I ten nejlepší řemeslník pro podávání dobrých výkonů potřebuje správné nářadí, přičemž přes to nejede vlak. Dílna proto musí být dostatečně vybavená.

Vybavte svou dílnu

Základní nářadí

Domácí i firemní dílna má jednu věc společnou a tou je. Fakt, že ke své práci v ní potřebujeme najít nářadí, které nám opravdu vydrží a bude nám stále sloužit kdykoliv budeme potřebovat. Jestliže si tedy zařizuje úplně novou dílnu, tak musíme myslet na všechno, aby nám zde nic nechybělo a zároveň se nám dobře pracovala. Jako první se musíme zaměřit na praktičnost, protože potřebujeme dostatek místa a dobře vyřešené ukládání nářadí, protože hledat jej někdy v nepořádku je k naštvaní.

nářadí na deskách

A proto bychom tu měli mít ponk či větší odolný stůl, na které půjde pohodlně pracovat a dát na něj svěrák, brusku, vrtačku a další zařízení. Dále můžeme zvolit poličky, regály a pořadače, aby byl zajištěn pořádek. Co se týče nářadí, tak zde by měl být naprostý základ v podobě klíčů, šroubováků, vrtačky, kladívka, majzlíky, pily, pilníky a mnoho dalších. Záleží na tom, k jaké činnosti ji zařídit a podle toho se odrazit a koupit vše potřebné.

Johansonky

Při výrobě doma v dílně většinou nepotřebujeme nějakou minimalistickou přenositelnost, a proto používáme například posuvné měřítko, což nám plně dostačuje. Ve firmách se už ale situace často mění, protože když se podíváme na různé uložení, souososti a podobně, tak hned zjistíme, že už nám obyčejná měřidla stačit nebudou. Jedním z takových přesných jsou měrky Johansonky I-nastroje. To jsou takové destičky, jenž se vyrábí z oceli, popřípadě z mědi, aby si zachovali své rozměry a vydrželi nám, protože jejich se tu hraje na velkou přesnost. Právě díky tomu, že jsou to destičky, tak jejich používání je velmi snadné.

kovové nářadí

Nepotřebujeme k tomu znát žádné speciální postupy ani fígle, a proto používání zvládne naprosto každý. Destička se samozřejmě nedá nijak nastavovat, a proto musíme zakoupit potřebné rozměry. Celá sada sice stojí pár tisíc, ale už nám zůstane a nebudeme muset kupovat dráze jednotlivé měrky, když je zde máme hezky v kufříku.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved