Ústní hygiena je nesmírně důležitá – Víte, jak se o zuby správně starat a kdy chodit na prohlídky?


Už i malé děti ze školky vědí, že si musí čistit pravidelně své zuby. Čím jsme ale starší, tím nároky na ústní hygienu stoupají. Víte, jak se starat o zuby?

Ústní hygiena je nesmírně důležitá – Víte, jak se o zuby správně starat a kdy chodit na prohlídky?

Od dětství nás rodiče učí, že je nutné čistit si zuby a to pravidelně dvakrát denně, ráno a večer a nejlépe dvě minuty. Nároky na ústní hygienu se ale s věkem stupňují, jak stárneme, zjišťujeme, že jen čistit si zuby nemusí stačit a problémy se dostaví velmi brzy. Vrtání zubů, nebo jejich trhání to však není vůbec nic příjemného, a proto máme poměrně silnou motivaci, jak posílit ústní hygienu a vyvinou maximální úsilí v boji se zubním plakem a kazy. Není to ani zdaleka jen o tom, zda si zuby čistíme, je důležité, jak si je čistíme a zda si zuby pravidelně necháváme kontrolovat.

pexels-photo-305564

Udělejte maximum

Když léta na své zuby kašleme, dopracujeme se do stádia, kdy začnou bolet a je nutný zásah zubního lékaře. Často je pak verdikt jasný, nedostatečná péče. A jak se tedy o zuby starat opravdu zodpovědně a správně. V první řadě je nutné uvědomit si, že si každý musí umět vybrat vhodný zubní kartáček Dentalescure. Vhodný zubní kartáček musí mít správnou tvrdost, nejlepší jsou však měkké kartáčky, protože tolik nedráždí dásně, štětinky musí být posazeny blízko u sebe, takže musí být husté, aby toho více vyčistily. Však jen o samotném kartáčku to ani zdaleka není. A pokud si myslíte na pastu na zuby, ani o té to není.

Je to především o tom, jak si zuby umíme vyčistit, je to tedy o pohybech. Zapomeňte na rychlé tahy do stran, tak nic nevyčistíte, pohyby musí být vedeny shora dolů, jen tak se zuby správně vyčistí a nebudou trpět dásně. Aby se pak ze zubů dostal nahromaděný plak, je nutné dodržovat dobu čištění, která by měla být minimálně dvě ale ideálně tři minuty.

pexels-photo-4269700

Jděte na kontrolu

Samozřejmě je pak kromě toho nutné navštěvovat pravidelně i zubní ordinaci. Kromě toho ale určitě navštivte i dentální hygienu, protože právě tam se můžete naučit, jak s kartáčkem správně zacházet, dozvíte se, který je pro vás nejlepší a také se naučíte, že kromě čistění zubů je vhodné zaměřit se i na mezizubní prostory. Dentální hygiena má velký přínos a navíc vám tam odborně vyčistí zuby speciálními nástroji a zbavíte se tak třeba i zubního kamene. I k zubaři i na dentální hygienu bychom měli zavítat dvakrát ročně, když si uděláte čas alespoň jednou ročně, na návštěvu dentální hygieny, bude to dostačující.

O své zuby se nikdy nepřestávejte starat, ušetříte si řadu problémů. Navíc zářivý a zdravý úsměv je k nezaplacení.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved