Top 7 důvodů, proč v dnešní době ještě zajít do kina

1.) Jako plán na rande
Máte obavy, jak zapůsobíte na první schůzce s novým partnerem? Považujete se za mistra trapných tich, nucených otázek a přežbleptů? Schůzka v kině vás může od lecčeho zachránit. V kině je totiž navíc jedna důležitá věc. Film. Na ten se kouká a konverzace není potřeba. Přítmí kina vytváří intimní atmosféru a po filmu se dá dobře pobavit. O čem? No přece o filmu.
popcorn a bonbony
2.) Jídlo
Pokud si domu k televizi nakoupíte tři pytle brambůrků, křupky a kolu (a to ještě ani ne zero, protože co si budeme povídat, že…), budete nařknuti z obžerství, nebetyčné lenosti a obecně naprosto chybného způsobu života. Pokud si dáte popcorn, colu a bonbónky v kině, vůbec nevybočíte z davu. To se prostě dělá.

3.) Kolektivní atmosféra
Prožívat smích, strach, slzy, napětí… O tom filmové umění především je. Ovšem, smát se sám doma se sluchátky, to si spíš budete připadat jako holý šílenec. Naopak kolektivní salvy smíchu nebo vyděšené výkřiky v kině mohou být zážitkem propojení a sdílení s ostatními lidmi. Navíc, pokud se hystericky rozpláčete, třeba vás i někdo poplácá po rameni.

3.) Krásná slečna od lístků/sympatický džentlmen ve druhé řadě
Návštěva kina třeba s kamarádem může být docela příhodná příležitost k seznámení. Platí zásada z bodu 1, o filmu se dá začít vždycky.

4.) Můžete se tvářit intelektuálně
Ať už jdete na Stanleyho Kubricka nebo na novou Dobu ledovou, kulturní akce je prostě kulturní akce. Informujte na sociálních médiích. Napište recenzi. Pořiďte si brýle s tlustými obroučkami a tvrďte, že se snažíte vzkřísit ducha minulých časů. Cokoliv chcete.

5.) Intenzivnější zážitek
Ať už si pořídíte domů jakoukoli úhlopříčku nejnovější LED, kino si do obýváku nenarvete. Vlak, řítící se přímo na vás? Superhrdina plachtící z 585.patra výškové budovy? Slza na řase okouzlující romantické hrdinky? Chcete to vidět ve velkém a hezky zblízka? A to nemluvím o zvuku.
filmový projektor
6.) Jste nuceni vyjít z domu
Objednáváte si už i jídlo přes internet? Chodíte z práce domů a z domova do práce a o víkendu hrajete na Playstationu nebo alternativní realitou dle chuti? Běžte do kina! Třeba i uvidíte některé ze svých přátel na vlastní oči.

7.) Je to prostě lepší
Kino je prostě lepší. A teď vás začalo lákat. Nebo ne?

© All Right Reserved