Růžová voda – elixír omlazení

Přestože je růžová voda velmi efektivní a přínosná, je pozoruhodností, že  jde ohledně výroby coby o vedlejší produkt. Jedná se o vodný roztok, který je získán za pomoci parní destilace drcených okvětních lístků a esenciálního oleje. Francie se pyšní nejdelší tradicí v rámci produkce. Avšak rovněž Bulharsko je proslulé po mnoho let výrobou věhlasné růžové kosmetiky.  
růžová voda      
Využití růžového hydrolátu
 
Jednou z alternativ je použití růžové vody jako pleťové tonikum. Též plní úlohu velmi efektního a jemného odličovače. Čistí pleť do hloubky, čímž předchází k ucpání pórů a stává se náležitým pomocníkem nejen problematické pleti. Uplatnění nachází i při kožních problémech. Vzhledem k tomu, že nezpůsobuje alergickou reakci, je tak ideální pro jakýkoliv typ pleti a to včetně zralé či citlivé. Pokožka se stává sametově hebkou. Lze ji využít i jako obklad na oči. Je příjemně osvěžující. Růžová voda je velmi jemná a lze ji použít též na dětskou pokožku. Účinná je i v případě štípnutí hmyzem, kdy eliminuje svědění pokožky. Vlivem příjemné vůně je oblíbená při arometerapii. Disponuje význačným uklidňujícím a rovněž povzbuzujícím efektem.
 
Blahodárné účinky:
·         zklidňuje a dezinfikuje pokožku,
·         urychluje regeneraci pokožky,
·         hydratuje, revitalizuje, vyživuje a vyhlazuje pleť,
·         disponuje protizánětlivými účinky,
·         tlumí projevy akné,
·         tonizuje a rozjasňuje pleť,
·         účinně napomáhá v zachování rovnováhy pH,
·         posiluje tkáně,
·         význačně pomáhá při problému s ekzémem i dermatitidou,
·         účinná v léčbě i prevenci proti tmavýcm kruhům pod očima.
serum z růží
Zajímavost na závěr
Jak praví legenda o egyptské královně Kleopatře, která byla přesvědčena o magické moci růže obsahující afrodiziakum, což jí pomohlo ke svedení Marka Antonia. Kleopatra byla velmi zaujata svým vzhledem a krásou. Absolvovala každodenní proceduru ve vodní lázni naplněnou okvětními lístky růží, které rovněž vyžadovala rozprostřené na svém loži.

© All Right Reserved