Technologie Led svícení

Princip
Obyčejnou žárovku určitě každý z nás viděl, protože je velice rozšířena ve všech koutech světa už delší dobu. Pro lidstvo to byl obrovský posun, protože již nemusí používat petrolejové lampy. Uvnitř není vzduch, a proto má tento vynález skleněný obal. Při jeho poškození lze jen žárovku vyhodit a vyměnit za jinou. Kromě toho zde najdeme asi nejdůležitější součástku, kterou je wolframové vlákno. Díky tomu vzniká světlo a my můžeme pohodlně pracovat i v noci. Také by bez této technologie na ulicích byla strašná tma, nebyli by noční směny a mnoho dalších věcí. Ovšem jak dobře víme, součástka se dost rychle zahřívá.
Led dioda
To si můžete sami vyzkoušet při svícení silnějším světlem. Tento nárůst teploty znamená i postupné zvyšování odporu. A čím vyšší odpor, tím nižší napětí. To by až zas tolik při napojení na sít´ nevadilo, ale hlavně s tím hlesá i účinnost. Vyzáří velké množství tepla, takže se tato technologie stává neefektivní. A proto se postupně přechází na Ledky. Jedná se o diodové zařízení složené ze dvou částí, jenž nespotřebovanou energii mění na světlo. Určitě jste viděli Ledky měnící barvu. To je další nespornou výhodou. Takto můžete dosáhnout spousty odstínů různých barev.
Led žárovka
Montáž
Proč podstoupit výměnu a přejít na tuto technologii? Hned prvním důvodem je mnohem delší životnost produktu. Je také odolnější proti neustálému rozsvěcování a zhasínání. Napovídá tomu i údaj o průměrné době výdrže. Ten se pohybuje okolo 29 000 hodin, ale záleží, jaký výrobek koupíte. Třeba taková Led žárovka 12v nádherně osvětlí Váš byt či dům. Navíc nahradí mnohem silnější klasiku. To souvisí i s úsporou energii, protože jak je obecně známo, tak tento výrobek Vám ušetří peněženku. Navíc při výměně po celé domácnosti se tato úspora slušně zvedne a za nedlouho se Vám investované peníze vrátí. Výměna je velice jednoduchá, protože stačí jen pouhé otočení. Ovšem zabudování nových objímek pro tyto zařízení není nic složitého. Stačí udělat jen díru do nové sádrokartonové desky a upevnit do ní koupenou objímku.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved