Máte na něco chuť? Klíčky jsou to pravé!

Tak copak si dnes dáte dobrého? Máte chuť na něco šťavnatého, křehkého, třeba pikantního? Anebo jste na sladké? Možná se vám také líbí, když váš talíř hraje všemi barvami?
To vše můžete mít dokonce najednou, pokud si připravíte chutnou svačinku v podobě mladých rostlinných výhonků. Ty si můžete samozřejmě jako vše ostatní koupit v obchodě – ve větším supermarketu budou mít jistě velký výběr čerstvých klíčků k dispozici nepřetržitě.

klíčky fazole

Ovšem mnohem snazší a přirozenější je si semínka naklíčit ve vlastní režii. Je to jednoduché a rychlé, a navíc tak výrazně zkrátíte cestu výhonků na váš stůl, což znamená, že budou opravdu čerstvé a přínosné pro vaše zdraví.

Ke klíčení semínek nebudete potřebovat nic složitějšího, než je vhodná nádoba na klíčení a samozřejmě také samotná semínka. Na trhu narazíte na bohatý výběr semen, ať už se jedná o zbytek osiva, které vám zbylo ze zahradničení anebo o speciálně zakoupená semínka ke klíčení v obchodě s pomůckami pro klíčení semínek. Ať tak či onak, pokud půjde o kvalitní, chemicky neošetřená semena, mohou vám prokázat tu nejlepší službu na talíři.

potraviny

Nechejte je nejprve několik hodin ponořená ve vodě, ať nabobtnají. Semena, která nasáknou dostatek vody, následně slijte a nadále udržujte ve vlhkém prostředí tak, že je několikrát denně prolijete čerstvou vodou. Nebude to trvat dlouho a vypustí drobný klíček, který se bude den ode dne zvětšovat. Jakmile dosáhne potřebné velikosti anebo nasadí první dva lístky, můžete se pustit do jídla!
Tak co, dáte si raději křupavé sójové klíčky, pikantní ředkvičku, sladkou slunečnici anebo třeba exotická a oblíbená chia semínka?
Neváhejte a vydejte se svým chutím vstříc, protože klíčení semínek je opravdu snadné, a tak levné, že mu svou cenou i kvalitou nemůže konkurovat žádná zelenina z obchodu ani vitamínové doplňky z lékárny.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved