Lepší je dobře mazat než kupovat nové

Jedinečné stroje vyžadují jedinečnou péči. A vůbec není divu, má to svou logiku, pokud chcete, aby vám něco dlouho vydrželo v tom nejlepším možném stavu, ať už je to jakýkoli stroj, tak o něj musíte pečovat, jak nejlépe to umíte. A váš stroj se vám za to odmění. A ten nejlepší způsob, jak dát svému oblíbenému stroji najevo svou přízeň, je dobře jej namazat. Ale nejen tak čímkoli, co vám přijde pod ruce, jako třeba když někteří traktoristé krmí motor svého traktoru přepáleným fritovacím olejem. Pokud očekáváte výkon na úrovni, tak do motoru musíte nalít maziva na úrovni , zkrátka se dá říct, že kolik toho člověk do daného motoru dá, tolik z něj následně dostane. Takže to, kdo jak a čím maže, se na motoru stroje pozná už na první pohled (nebo spíše na první poslech).

autoservis

SLEVA, KTERÁ SE PEKELNĚ PRODRAŽÍ

Mnozí motoristé ale rádi argumentují tím, že kvalitní maziva jsou příliš drahá, a že si něco takového nemohou dovolit. Zde je však na místě otázka: bude je stát více kvalitní péče o motor stroje anebo zakoupení stroje nového? Na tuto otázku jistě každý z nás dokáže najít odpověď sám. Skvělé by však bylo, kdyby v ní každý našel ponaučení.

motor

Nezřídka se totiž stává to, že přespříliš šetrní majitelé zanedbáním základní péče svůj stroj zlikvidují, ať už je to zmíněný traktor, automobil či jiný stroj, a jakmile nadejde krize, tak navštíví servis a očekávají, že servisní pracovníci předvedou nějaký ten zázrak na počkání. Ovšem zázraky se už dávno nekonají, a ten, kdo motor stroje dlouhodobě zanedbává, bude mít brzy nezanedbatelné problémy. Takže by měl začít šetřit již nyní.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved