Když jede torrent 24/7

Každý z nás si občas stáhl nějaký ten film nebo písničku. Dopustil se tak menší krádeže, protože jste si de facto bez placení přivlastnili nějaký ten snímek. V realitě by to vypadalo tak, že jste sice nešli do obchodu, ale namísto toho jste vlezli oknem do skladu a kopii filmu si vzali – krádež je krádež. Samozřejmě některým bojovníkům za internetovou svobodu se to nelíbí, zvláště těm chudým, ale nebudeme si lhát, kino není zas tak drahé, aby si na film člověk dojít nemohl.
stažení zdarma 

Když pirátské kopie rozšiřujete

Tak si zaděláváte na velké problémy. Není to jenom narušení autorských práv, ale také, jak již bylo výše napsáno, krádež. Samozřejmě se k různým „hříšníkům“ přistupuje jinak a s jinou intenzitou. Vezměme si tedy dva příklady.
 

  1. Rozšiřuje a má z toho zisk

Tohle je to nejzavrženíhodnější, co můžete udělat. Vy totiž nedáváte kopii filmu ostatním zdarma, ale vy za to chcete ještě peníze, a to nejste ani producent, studio či obchod. Zdarma jste získali, za peníze chcete dát. Takové formy pirátství se postihují nejvíce a částky to nejsou úplně malé, například v několika tisících dolarů a to jsou ještě slabé případy
 

  1. Rozšiřujete a máte leda dobrý pocit

K těmto lidem se přistupuje poněkud střídměji, pokuty nejsou časté, nanejvýš napomenutí a zabavení počítače. Bere se v potaz to, že z toho neplynul žádný zisk a člověk si chtěl zkrátka zahrát na Robina Hooda.
symbol stahování 

Když je stahujete

Tady je to snad ještě mírnější, vy jste totiž koncový uživatel. Samozřejmě, že vás může studio či vymahatel napomenout, klidně i zabavit nosič či počítač za to, že filmy stahujete, ale nic vážnějšího se vám nestane, pokud tedy nepumpujete terabajty do svého počítače denně.
 
Samozřejmě, spousta poskytovatelů internetu tohle tak nějak neřeší, sice jim přijde napomenutí nebo dopis, ten ale zahodí a pokud dojde pokuta, tak ji jenom přesměrují. Pokud se ale připojíte na síť akademickou nebo nějakou veřejnou, buďte si jisti, že se úřady nenechají dlouho čekat.

© All Right Reserved