Sbírání suvenýrů z cestování

Cestování po Česku je dá se říct nekonečné, jelikož u nás máme mnoho zámků, hradů, zřícenin, vyhlídek a různých památek. Pro zachycení vzpomínek používáme nejvíce v dnešní době fotoaparát na svých mobilních telefonech. Už jen málokdy uvidíte někoho s fotoaparáte na krku nebo se stativem. Dříve se to samozřejmě natáčelo i na kamery a lidé si to nechávali vyvolat na CD nebo na kazety. Ale já bych se ráda zaměřila na něco, co moc lidí nedělá. A to je sbírání různých suvenýrů či podobné věci.

cestování

Když navštívíte nějakou památku, tak si třeba koupíte pohled. Někdo má zálibu v tom, že má z každé památky pohledy a sbírá je. Další můžou být mince. Mince najdete většinou na nějakých zámkách či zoologických zahradách. Ty také lidé sbírají. Nebo to také můžou být vstupenky z prohlídek a jiné zajímavé věci, díky kterým si na ten daný zážitek vzpomenete. Já bych se ale ráda zaměřila na hlavní dvě věci, které se dříve sbírali a dnes je třeba někdo ještě sbírá. Jako třeba já s rodinou. Už jsem i viděla, že někdo sbírá pouhá razítka a také to je skvělý nápad.

cestování

Určitě jste slyšeli o nálepkách z památek, na které je i speciální notýsek nebo jste také slyšeli něco o turistických dřevěných známkách. Obě tyto věci mají pár věcí společných. Na každé nálepce a známce najdete číslo, které tomu bylo přiděleno a podle toho se řadí. Na nálepkách najdete barevné obrázky podobné fotkám a na známkách černobílý obry památky.

Co se týče známek, tak v dnešní době stojí kolem 40 Kč. Lidé si občas pomocí těchto známek udělají takovou nástěnku, jelikož na každém vršku turistické známky je železné očko, kam se dá nabít nějaký menší hřebík. Existuje i aplikace v mobilním telefonu, kam si můžete zaznamenat, které známky máte a byli jste na památce, ale i ty, kde jste byli a suvenýr jste zapomněli koupit. Díky tomu se pak vždy můžete podívat na daném místě, zda odtamtud známku máte či nikoliv.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved