Kam za půjčkou? Než si zažádáte o úvěr, proberte všechny dostupné možnosti!

Nevíte, kam se obrátit, když zrovna potřebujete peníze? Nabízí se celá řada možností, jen je musíte všechny prozkoumat a zvážit. Kde se oplatí si půjčit?

Kam za půjčkou? Než si zažádáte o úvěr, proberte všechny dostupné možnosti!

Nemáte žádnou finanční rezervu, ale musíte urychleně peníze sehnat na mimořádné výdaje? Nebo chcete žít lépe, než doposud, ale vaše bankovní konto vám to neumožňuje? Člověk se může dostat do různých situací, můžete si chtít půjčit na nové auto, protože to staré náhle přestalo jezdit, možná potřebujete opravit svou domácnost nebo se vám pokazily domácí spotřebiče. Někdo se potřebuje dostat z finanční tísně, do které se dostal díky podnikání. Na mnoho důvodů je tu i celá řada možností. Kam se s prosbou o půjčení finanční hotovosti obrátit? Jaké vlastně máte možnosti?

žádost o úvěr

Banky a ostatní instituce

Je vaší první možností banka nebo si to alespoň myslíte? Banka asi napadne každého jako první, ale ani ta vás úplně nutně nemusí spasit. Ve srovnání s nebankovními institucemi se totiž v bance musíte spolehnout hlavně na to, že si vás jako první řádně proklepnou. Banku zajímají příjmy, předešlé dluhy a to zda vás vyhodnotí, jako bonitní klienty nemáte nikdy jisté. Bonita je právě pro banky stěžejní, pokud vyhovíte, jste schopní splácet a peníze dostanete. V opačném případě na půjčku od banky můžete bohužel rychle zapomenout.

Méně přísná pravidla pak nabízejí nebankovní společnosti, ty nabízejí různé produkty určené pro fyzické osoby i podnikatele a jisti si můžete být tím, že u nich nebudete muset plnit tolik podmínek pro získání úvěru. Ovšem vždy je třeba se na věc podívat s větším rozestupem, zkuste si najít vícero nabídek, zjistěte si podmínky. Je důležité, aby pro vás byl úvěr dostupný, aby se dal snadno splatit s co nejnižším úrokem a hlavně se nezapomeňte zeptat na to, jaké podmínky si společnost nastavuje v případě předčasného splacení. I na tom záleží.

peníze v hotovosti

Ven z finanční krize se můžete dostat i vy

Úvěr se zástavou nemovitosti se nabízí jako první. Vlastně nemusíte dokládat nic. Podmínkou je jediné, mít nemovitost, kterou můžete dát jako záruku. Podobně funguje i produkt zvaný americká hypotéka, o tom jste se už možná doslechli. Nabídek je ale skutečně celá řada, zvažte všechna rizika i klady.

Pokud jste se ale dostali do problémů, peníze zcela jistě potřebujete ihned. Jestliže můžete zastavit nemovitost, cesta ven je poměrně snadná a může být i výhodná.

Podobné příspěvky

© All Right Reserved