Jak zvládnout stěhování s úsměvem a v dobré náladě
Naplánujte ten správný termín – chtít všechno stihnout o víkendu a v pondělí nastoupit do zaměstnání – to bude stres jak hrom a tento postup vám rozhodně nemůžeme doporučit. Mnohem výhodnější je stěhování o všedních dnech, nejlépe ve středu nebo ve čtvrtek. Vezmete-li si ve čtvrtek a v pátek volno a budete mít i volný víkend, středeční odpolední stěhování vám zajistí další čtyři dny volna a budete mít tím pádem dostatek času na vybalování věcí, zabydlování v novém prostředí a přivykání novým zvyklostem, lidem kolem vás a každodennímu běžnému režimu.
A co roční období – klidnější stěhování přichází na jaře nebo na podzim. Tehdy nebývá ani příliš velké horko, ani zima, délka dne již odpovídá zhruba dvanácti hodinám, takže není brzy tma, a za těchto podmínek se vám bude lépe pracovat a zajišťovat organizační záležitosti.
Kontaktujte stěhováky s předstihem – k poklidnému stěhování přispěje i brzké kontaktování stěhovací firmy. Nespoléhejte na to, že na vás budou mít stěhováci čas v pátek, jestliže jim zavoláte v úterý téhož týdne. Rozumné je kontaktovat stěhovací firmu v alespoň třítýdenním předstihu, nejlépe měsíc až pět týdnů předem, jen tak si zajistíte stěhování s úsměvem a v dobré náladě.
Nezapomeňte na parkování – už víte, kde zaparkují stěhováci svůj vůz? Tam, kde se za parkování platí, a kde je nutné zajistit parkovací výjimku pro stěhovací den, tam se vyplatí zajít na městský magistrát a také na Technickou správu komunikací a požádat o oficiální parkovací místo.
Administrativa – ani stěhování na klíč od profesionální firmy vám nedokáže zajistit nové doklady, nájemní smlouvu a smlouvy s dodavateli energií, to musíte zvládnout sami. Do těchto administrativních kroků se také pouštějte s předstihem, nikoli ve spěchu a na poslední chvíli, vyhnete se tím zbytečnému stresu.